شرکت ارتباط گستر همراهان فعالیت خود را از سال 1381 آغاز نموده است، تخصص و تجربه مؤسسین شرکت باعث گردید که فعالیت اصلی و حرفه ای شرکت بر پایه تولید نرم افزار و ارائه خدمات مشاوره و راهکارهای کاربردی در زمینه پیاده سازی آنها تعریف گردد.

اين شركت با توجه به شرايط رقابتي در صنعت نرم افزار، افتخار دارد كه با تکیه بر توان تخصصی و تجربی مدیران و کارکنان توانمند و خلاق خود توانسته است، موفقيت هاي عظيمي در زمينه هاي گوناگون از جمله تحلیل و تولید نرم افزار و خدمات مشاوره ای در حوزه های زير كسب نمايد:

  • تحليل و توليد نرم افزار هاي يكپارچه اطلاعات مديريت پروژه ها به صورت تحت وب و ارائه راهكارهاي مشاوره اي در زمينه چگونگي پياده سازي نرم افزار ها و خدمات پشتيباني به مشتريان
  • تحليل و توليد نرم افزارهاي خاص و به سفارش مشتري در بخش خصوصي و دولتي

شرکت در راستای کسب مجوز های لازم از سال 1384 به عضويت شوراي عالي انفورماتيك كشور درآمد و تا به حال مجوز فعاليت در توليد و پشتيباني نرم افزار، سايت هاي اطلاع رساني، نظارت و مشاوره بر اجراي طرح هاي انفورماتيكي و آموزش و پژوهش را اخذ كرده است.

سامانه جامع و يكپارچه سیستم اطلاعات مديريت پروژه هاي شركت ارتباط گستر همراهان به عنوان يك ابزار سيستمي و كاربردي و در عين حال مطاابق با قوانين و مقررات جاري كشور، مي تواند بسياري از مشكلات و موانع موجود در سازمان پروژه ها را حذف كند و به وسيله آن مي توان فرآيند هاي يك پروژه را از مراحل تعريف و مطالعه، تا مراحل محاسبه متره و برآورد، طراحي و مشاوره،برنامه ریزی، اجراء و كنترل پروژه (طرح)، بودجه و اعتبارات، محاسبات صورت وضعيت و تعديل، پیاده سازی و رديابي كرد.

يكي از مشكلات سازمان ها،‌پراكندگي و دور از دسترس بودن محل اجراي پروژه ها مي باشد، اين عامل مهم باعث پايين آمدن ميزان نظارت و كنترل كافي و بهينه بر عملكرد و در نتيجه بالا رفتن هزينه هاي جاري پروژه ها مي گردد. لذا تحت وب بودن اين نرم افزار مي تواند، اينگونه مشكلات را تا مقدار بسيار زياد حذف نموده و با عملياتي شدن سيستم مي توان بستر مناسبي جهت ارتباط و هماهنگي بين اركان پروژه به وجود آورد.

تحليل و طراحي سيستم اطلاعات مديريت پروژه ها از ابتداي سال 1382 آغاز و تحت عنوان سامانه جامع و يكپارچه سیستم اطلاعات مديريت پروژه ها (PMIS) كه كاملاً تحت وب مي باشد، تحلیل، طراحی و پياده سازي گرديده است.